Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Student
Jesteś tu: Student > Polski > Aktualności

Apel KRASP i PSRP w sprawie udziału w wyborach

2019-05-24 dpir kategoria: informacja 

​Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie zwracają się do wszystkich obywateli naszego kraju, a zwłaszcza do członków wspólnoty akademickiej – studentów i pracowników uczelni, z apelem o powszechny udział w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Obecność Polski w strukturach europejskich i związana z tym możliwość korzystania z programów Unii Europejskiej przyczynia się znacząco do modernizacji polskich uczelni, a studentom i pracownikom daje nowe możliwości rozwoju. To właśnie dzięki Unii Europejskiej w każdym jej kraju polscy studenci mogą kształcić się na takich samych zasadach i mają takie same prawa jak obywatele tego kraju” – piszą autorzy apelu, dodając, że „zadaniem Parlamentu jest współdecydowanie o większości aktów prawnych uchwalanych w Unii i dotyczących jej państw członkowskich, odnoszących się m.in. do szkolnictwa wyższego”.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019 roku. Wraz z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej zachęcamy do udziału w głosowaniu.

Apel KRASP i PSRP

Archiwum