Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Student
Jesteś tu: Student > Polski > Dni Adaptacyjne
 

 

 

dni_adaptacyjne.jpg

Szanowni Studenci!

Serdecznie zapraszamy na Dni adaptacyjne do SGH, które odbędą się w dniach 26–28 września. Jest to wspólna inicjatywa władz uczelni i Samorządu Studentów SGH.

Dni Adaptacyjne mają charakter informacyjno-integracyjny. Zależy nam, abyście od 1 października czuli się swobodnie i mogli z przekonaniem stwierdzić, że jesteście częścią SGH. Wydarzenie będzie trwać trzy dni. 

Pierwszy dzień – obowiązkowy, poświęcony będzie organizacji studiowania w naszej uczelni. Poznacie wszystkie sekrety Wielkiej Różowej, a także pojęcia, takie jak „ramowy plan studiów”, „wymiana” czy „sylabus” aby nie rodziły w Waszych głowach większej liczby pytań niż odpowiedzi. Pokażemy, jak studiować, a jak tego nie robić, żeby nie wpaść w kłopoty. Na Auli Spadochronowej będą rozstawione standy projektów Samorządu Studentów oraz ścianka Dni Adaptacyjnych z możliwością robienia zdjęć.

W drugim dniu odbędą się prelekcje wykładowców SGH i przedstawicieli firm partnerskich naszej uczelni (m.in. EF, EY, Pekao, Santander). Dzień zamykają Drzwi otwarte, podczas których w różnych salach tematycznych (kierunki studiów, łączenie studiów z pracą czy innym kierunkiem, wyjazdy zagraniczne, praktyki i wiele innych), samorządowcy opowiedzą o możliwościach, jakie stwarza uczelnia w danym temacie oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. W Auli Spadochronowej staną standy firm partnerskich naszej uczelni.

Dzień trzeci zaczniemy dwoma prelekcjami – jedna o życiu studenckim: informacje o kampusie oraz jak korzystać z grup licencjackich i przedmiotowych na FB, z internetu, poczty i aplikacji mobilnych SGH, a także Systemu Centralnego Wydruku. Druga prelekcja dotyczyć będzie funkcjonowania i działalności Samorządu. Dzień, jak poprzedni zamykają Drzwi otwarte. Tym razem w salach zostaną zaprezentowane organizacje studenckie, które odpowiedzą o swojej działalności. W Auli Spadochronowej staną standy organizacji studenckich. 

Mamy nadzieję, że w trakcie Dni Adaptacyjne znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania związane z rozpoczęciem studiów, a my korzystając z wiedzy i doświadczenia zebranego w trakcie trwania naszych studiów postaramy się Wam pomóc zaplanować scenariusze na najbliższe lata.

Do zobaczenia wkrótce
Zespół Dni Adaptacyjnych 2018

Zapraszamy na FB​

 
 

 26 września [środa]

 
​10.30 – rejestracja
12.30 – inauguracja
12.40 – regulamin studiów
14.00 – przerwa
14.20 – plan studiów
15.20 – przerwa
15.40 – struktura studiów
16.10 – zakończenie​
 

 27 września [czwartek]

 
​​11.50 – wykład
12.50 – przerwa
13.10 – prelekcje partnerów
14.10 – przerwa
14.30 – prelekcje partnerów
15.30 – przerwa
15.50 – drzwi otwarte
16.20 – zakończenie
 

 28 września [piątek]

 
​​​​11.50 – życie studenckie
12.50 – przerwa
13.10 – Samorząd Studentów SGH
14.10 – prezentacje organizacji studenckich
16.00 – zakończenie​