Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Student
Jesteś tu: Student > Polski > Dni Adaptacyjne
 

 

 

dni_adaptacyjne.jpg

Szanowny Studencie!

Serdecznie zapraszamy Cię w dniach 27 – 29 września w mury Szkoły Głównej Handlowej. Lata zbierania doświadczeń pozwoliły nam realnie ocenić skalę problemu, który dotyka wszystkich nowo przyjętych studentów, a mianowicie niezbyt sprawne uzyskiwanie i przetwarzanie informacji. Dni Adaptacyjne to inicjatywa zarówno Władz Uczelni, jak i Samorządu Studentów SGH, którzy wspólnie od lat pomagają wszystkim członkom społeczności akademickiej z wszelkiego rodzaju problemami związanymi z procesem studiowania.

Dni Adaptacyjne będą miały charakter informacyjno-integracyjny. Zależy nam, abyście 1 października poczuli się swobodniej i mogli z przekonaniem stwierdzić, że jesteście częścią SGH. Wydarzenie będzie trwać trzy dni, a w każdym kolejnym chcemy położyć nacisk na zupełnie odmienne kwestie.

Pierwszy dzień pozwoli Wam poznać wszystkie sekrety, jakie niesie ze sobą  studiowanie w SGH. Chcemy, żeby pojęcia takie jak „ramowy plan studiów”, „wymiana” czy „sylabus” nie rodziły w Waszych głowach większej ilości pytań niż odpowiedzi. Pokażemy Wam, jak studiować, a jak tego nie robić, żeby nie wpaść w kłopoty.

Drugi dzień poświęcimy na kontakt z trzema rodzajami grup, które wkrótce będą stanowić niezwykle istotną rolę w Waszym życiu. Będą to studenci, wykładowcy oraz pracodawcy. Otworzymy przed Wami drzwi, aby odpowiedzieć na niedające spać pytania oraz damy możliwość porozmawiania twarzą w twarz o nurtujących Was sprawach.

Ostatni dzień skupi się na tym, z czym będziecie później wiązać najcieplejsze wspomnienia z okresu studiów – z działalnością studencką. Opowiemy Wam najpierw o radach i wskazówkach, zbieranych przez kolejne pokolenia studentów, a następnie będziecie mogli posłuchać bezpośrednio czym zajmują się poszczególne Studenckie Koła Naukowe, organizacje, działające na Uczelni oraz Akademickie Związki Sportowe.

Z pewnością przychodzisz do SGH z mnóstwem pytań i niekończących się scenariuszy na najbliższe lata w głowie. Pozwól nam, abyśmy, korzystając z wiedzy i doświadczenia zebranego w trakcie trwania naszych studiów, umożliwili Ci jak najlepszy start.

Do zobaczenia we wrześniu!

Zespół Dni Adaptacyjnych 2017